Télikert hangszigetelő képessége
A télikert hangszigetelő képessége a szerkezeti kialakításának köszönhető. A jó hangszigetelés a zárt télikertek esetében távol tartja, valamint nagymértékben lecsökkenti a kívülről érkező zavaró hangokat. A műanyag, fa valamint alumínium télikertek alapanyaga más és más módon szigeteli a helységet, ám a hatékony eredményhez többrétegű hőszigetelt üvegezésre is szükség van.
Hőszigetelt üvegezés szerepe a télikert hangszigetelésében
Az egyre magasabb energia árak miatt ma minden nyílászárót hőszigetelt üvegezéssel látják el a készítésüknél. A nyílászárók üvegfelületein hagyományos, egy rétegű üvegezésen keresztül nagy mennyiségű hő távozhat a helységből. Ez főként az ablakok esetében jelent gondot, melyeknek a télikertekhez hasonlóan a szinte teljes felületét üveg borítja.
A hőszigetelt üvegezés alapesetben két üvegrétegből áll össze, egymástól 16 milliméteres távolságban, ezt az összeszerelés során távtartók segítségével érik el. A köztük lévő tér légmentesen kerül lezárásra, miután rossz hővezetésű védőgázzal töltik fel őket.
A kétrétegű üvegezés mellett ma már háromrétegű üvegezés is létezik, ami még hatékonyabb hőszigetelést eredményez. A háromrétegű hőszigetelt üvegezés általában passzívházaknál kerül felhasználásra, de a télikertek esetében is felhasználhatóak használhatóak szükség szerint.
A hagyományos üveg a hangok hatására rezonálhatnak, melyek gyakran akár fel is erősítik a hang erejét. A többrétegű üvegezés útját állja a hangoknak, emellett a rezonálásra is kisebb hajlamot mutat, így a kintről érkező zajok, vagy az utcai forgalom kevésbé lesz hatással az épületben tartózkodókra. A télikert tetőszerkezetét a polikarbonát lemezek mellett edzett üvegből is kialakítjuk, így még tovább javíthatjuk a helység hangszigetelését.
Télikert hangszigetelő képessége borovi fenyő esetében
A fa télikertek esetében a felhasznált faanyag hő és hangszigetelő képessége is nagymértékben befolyásolja a végeredményt. A szerkezethez, valamint a télikertek nyílászárójához használt faanyag többféle vastagságban készülhet. A vastagabb faanyag természetesen jobb hang és hőszigetelését is eredményez. A két vagy háromrétegű üvegezéssel kiegészítve nagymértékben lecsökkenthetjük a helységbe érkező hangok erejét.
Műanyag télikert hangszigetelő képessége
A műanyag télikertek esetében a hő és hangszigetelést a profilok vastagsága mellett belsejében kialakított légkamrák biztosítják. A légkamrákban található levegő nagymértékben javítja a télikert szigetelését, így az épület belső tere kevésbé lesz kitéve a kintről érkező hatásoknak.
A PVC-ből készült profilok másik előnye, hogy az időjárás hatásaival szemben is ellenálló, felületük pedig nem igényel gondozást, valamint festést. Az alapanyaghoz kevert adalékoknak köszönhetően ellenáll majd a felületüket érő erős napsugárzásnak, így nem sárgulnak majd be idő előtt.
Alumínium télikert hangszigetelő képessége
Az alumínium télikertek előállítása ugyan drágább, mint a fából vagy műanyagból készülteké, ám ezért az összegért egy szinte örökéletű szerkezetet kapunk. Az alumínium télikert hangszigetelő képessége az alumínium profilok kialakításának, valamint az alapanyag egyéb tulajdonságainak tudható be. A többrétegű hőszigetelt üvegezéssel, valamint az edzett üvegtetővel a kiváló hő és hangszigetelés biztosítható az alumínium télikertek számára.